İçeriğe geç Altbilgiye atla

neden akıllı bir ev almalıyım?

2025 yılında en çok enerji tüketiminin binalarda olacağı öngörülmektedir. Dolayısıyla mekanik tesisatta dijitalleşme dünyasında en büyük potansiyel “Akıllı Binalar” alanındadır.

Akıllı binanın en önemli hedefi binalarda enerji verimliliğini artırmak ve kullanıcı konforunu mümkün olan en az enerji harcamasıyla en üst düzeyde ve sağlıklı yollarla sağlamak olduğuna göre; bu hedefe ulaşmak için yenilenebilir enerji kaynaklarından optimum düzeyde yararlanmak gerektiğinin ve ülkemizde algılandığı gibi akıllı binanın sadece otomasyon sistemlerinden ibaret olmadığının bilincine varmak binalarda enerji yönetiminin iyileştirilmesi için gerekli olan ilk ve en önemli adımdır.

akıllı bina demek akıllı yatırım demek

Yeni nesil akıllı ev sistemleri sayesinde proaktif bir hayat tarzını seçmiş oluruz. Bu durum da yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa hazır olmamızı sağlar. Güvenlikten, enerji tasarrufuna, su baskınları yangın gibi afetlerin oluşmadan önlenmesini sağlar.

Forsa İnşaat olarak her zaman yeniliğin teknolojinin yanında değerine değer katan projeler üreterek hayatımızı geçirdiğimiz yaşam alanlarını daha konforlu hale getiriyoruz.Sıradan çağımızın teknolojisinden uzak projeler yerine her zaman ileriye dönük sürekli değerlenen projelerle sizlere hizmet etmek için buradayız.

Yorum bırak