İçeriğe geç Altbilgiye atla

su arıtma sistemleri şeçilirken nelere dikkat edilmeli?

Su, vücut sistemlerinin ve organlarının sağlıklı bir şekilde işlevlerini yerine getirebilmeleri için oldukça önemli. Peki, tükettiğiniz suyun temizliğinden ne kadar eminsiniz? İçeriğinden emin olmadığınız suların içerisinde virüs, bakteri ya da çeşitli kimyasallar bulunabilir. Özellikle en çok tercih edilen damacana su kullanımında yeterli hijyen sağlanamadığı için ve bu sular temizlenmemiş plastiklerde aylarca kaldığından su tüketiminde kesinlikle başka bir yöntemin tercih edilmesi zorunluluğunu doğurdu. Suyu, içerdiği zararlı maddelerden arındırmanın pratik ve en güvenli yolu su arıtma cihazlarıdır! Bu cihazlar, suyu farklı yöntemler ve filtrelerle zararlı maddelerden arındırarak temizler.

Peki su arıtma cihazlarını seçerken dikkat edilmesi gereken asıl önemli noktalar nedir, detaylarda boğulmadan istediğiniz su filtreleme cihazını nasıl seçeceksiniz? İşte bu yazıyı okuyarak.

Bütçeniz nedir?

Öncelikle bütçe karar verilmesi gereken en önemli hususlardan biri. Zira fiyatlar arasında derinlikler gözünüze çarpabilir. Bu durumda dikkate almanız gereken asıl nokta vereceğiniz fiyatla alacağınız ürünün özellikleri olmalıdır. Az ödeyeyim derken sağlıksız bir tercih yapmış olabilirsiniz. Su arıtma cihazı fiyatları, ürünün özelliklerine göre değişiklik gösterir. Musluğun ucuna takılan küçük filtreler fiyat olarak uygun olsa da verimlilikleri oldukça düşüktür. Bunlar sadece yumuşak sudaki çamur ile kum gibi büyük ve suda çözünmemiş maddeleri süzebilir. Ters ozmos filtreler ise fiyatları daha yüksek olsa da suda bulunan katı maddeleri tamamen ayrıştırabilmesi nedeniyle oldukça verimlidir.

Filtreyi kullanıcağınız alanın boyutu da önemli bir unsurdur.

Mutfaktaki alanınız da su arıtma cihazı alırken sizi yönlendirecek unsurlardan biridir. Cihazların suya ve prize yakın olması gerekir. Bu nedenle su arıtma cihazının yerinin ve çeşidinin buna göre belirlenmesi sağlıklı olacaktır. Tezgah altı veya sebil tipi cihazlardan size uygun olanı seçebilirsiniz.

Diğer bir önemli konu ise teknik servis ve müşteri hizmetleridir.

Alacağınız cihaz için kolaylıkla teknik destek alma imkânı ya da ürünle ilgili tüm sorularınızı 7/24 sorabileceğiniz güvenilir bir marka seçimi, cihazınızın verimli ve uzun ömürlü olmasını sağlamanın yanında size konforlu bir kullanım sağlar. Üstelik filtre değişim zamanlarında bu destek işinizi kolaylaştırır.

Forsa Kimya olarak satışını yaptığımız ve sizlere ulaştırdığımız tüm filtreleme cihazlarında 7/24 teknik desteği sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum bırak